Genel 24 ŞUBAT 2010 / 08:25

AppStore'da artık müstehcenliğe yer yok

Apple, müstehcen olduğu gerekçesiyle 5 bin uygulamayı AppStore'dan apar topar kaldırdı.

Apple, müstehcen olduğu gerekçesiyle 5 bin uygulamayı AppStore'dan apar topar kaldırdı.


Apple, uygunsuz içerik olarak tanımladığı 5 bin uygulamayı apar topar AppStore'dan kaldırdı. Apple'in uygulama konusunda sıkı bir kontrol politikası izlediği biliniyordu, ancak daha önce hiç bu kadar sayıda uygulama bir anda kaldırılmamıştı. Bu durum pek çok iPhone kullanıcısının, uygulama geliştiricisinin ve medyanın tepkisini çekti.

Apple'ın uygulamaları yasaklamasının resmi nedeni olarak uygulamaların müstehcen olması gösteriliyor. Bu uygulamaların bir kısmı ucuz komedi unsuru içeren şakalardan oluşuyor.

Uygulamalarda olmaması gerekenleri listeleyen Apple, müstehcen içerik imalı her hangi bir uygulamanın kabul edilemeyeceğini söylüyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun