Genel 14 EKİM 2010 / 07:00

Apple yüzünü Mac'e çevirdi

iPad ve iPhone çılgınlığının durulduğu şu günlerde yeni işletim sisteminin açıklanması bekleniyor.

iPad ve iPhone çılgınlığının durulduğu şu günlerde yeni işletim sisteminin açıklanması bekleniyor.


Apple son yılların en çok konuşulan markalarından biri olmayı başardı. Steve Jobs önderliğindeki şirket, bilgisayar üretimiyle başladığı yaşamına taşınabilir cihazlarla sürdürdü. Belki de o taşınabilir cihazlar markanın bu kadar öne çıkmasını sağladı. Ancak Apple kendilerinin bir bilgisayar üreticisi olduğunu unutmadı.

20 Ekim'de bir basın toplantısıyla Mac'ler hakkında bir açıklama yapılacağı duyuruldu. Şu anki tahminler, Apple'ın işletim sisteminin oldukça başarılı olmasına rağmen yeni bir isimle farklı bir işletim sistemi sunacağı yönünde. Çoklu dokunma özelliğine sahip bir işletim sistemi beklentileri karşılayabilir.

Bunun yanında, Apple'dan MacBook Air ile ilgili de bir açıklama gelmesi bekleniyor. Daha önce netbook sınıfında görülebilecek bilgisayar artık daha iyi donanıma sahip. Bu bilgisayarın nasıl bir konuma geleceği de merak konusu.

Toplantının duyurusunda kullanılan logodan hareketle yeni işletim sisteminin "simba" olabileceği de konuşuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun