Genel 25 ARALIK 2009 / 08:57

Apple yeni yılda büyük bir sürprize hazırlanıyor

Apple'ın Ocak'ta sunulacak sır ürün için geliştiricileri uyarması, tabletin duyurulacağına işaret.

Apple'ın Ocak'ta sunulacak sır ürün için geliştiricileri uyarması, tabletin duyurulacağına işaret.


Apple, uygulama geliştiricilerine gönderdiği bir mesajla Ocak 2010'da iPhone'dan daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklü ekrana sahip bir ürüne hazır olmaları ve uygulamalarını bu anlayışa uygun olarak planlamaları yönünde tavsiyede bulundu. Bu, Apple'ın bir süredir merakla beklenen Tablet ürününün duyurulacağına dair bir işaret olarak algılanıyor.

Son söylentilere göre, Apple iPhone'dan daha geniş olan ürünün örneğini 2010 Ocak'ta sunmayı planlıyor. Aslında bazı geliştiriciler şimdiden cihazın bazı uygulamalarını hazırlıyor.

Business Insider kaynaklarına göre bu yeni ürün, 320x480'lik iPhone ekran çözünürlüğünde olmayacak. Ayrıca ürün Ocak ayında satışa çıkmayacak olsa bile, bu gelişme, Apple'in çok konuşulan Tablet'ini en kısa sürede sunmayı planladığının bir kanıtı olarak gösteriliyor.

Apple, iPhone'dan daha geniş bir ekrana sahip olacak olan ürün için hazırlanan uygulamaların yüksek çözünürlükte kullanılabilir olacağını söyledi. Yine söylentiler, üzerine uzun süredir çalışılan tabletin 10 veya 11 inç ekrana sahip olacağına işaret ediyor. Tabletin bir mini bilgisayardan çok medya görüntüleme işlevi göreceği de konuşulanlar arasında.

Tablet Ocak ayında duyurulursa, büyük ihtimalle 2010 ilkbaharında tüketicilerin karşısına çıkacak. Tabletin nasıl çalışacağı, neye benzeyeceği ve tüketiciye ne kadara mal olacağı konusu halen bir sır.

Bu arada tablet söylentilerinin bile sadece bir günde Apple hisselerine yüzde 3'ün üzerinde değer kazandırması diğer bir ilginç durum.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun