Genel 15 TEMMUZ 2010 / 07:51

Apple ve Google rekabeti kızışıyor

Apple, harita şirketi Poly9’ı alıp, Google ile rekabeti sürdürüyor.

Apple, harita şirketi Poly9’ı alıp, Google ile rekabeti sürdürüyor.


Google’un harita ve lokasyon servislerinin kazandığı başarı karşısında harekete geçen Apple, Kanadalı harita şirketi Poly9’ı satın aldığını duyurdu.

Apple geçtiğimiz Ekim ayında Google Maps’e benzer hizmetler sunan bir başka harita şirketi olan Placebase’ı satın almıştı. Ancak Poly9 sunduğu hizmetler ve işbirliği yaptığı şirketlerle, Google Earth’ün karşısında daha iyi bir rakip gibi görünüyor. Poly9, Kuzey Amerika Uzay Savunma Komutanlığı ve detaylı uydu bilgileri veren önemli haber kaynakları ile çalışıyor.

Google Maps ve Google Earth’ün iPhone üzerinde özel bir versiyonunun bulunması ile harekete geçen Apple, kendi cihazlarında harita servisleri bakalım nasıl sunacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun