Genel 28 TEMMUZ 2009 / 07:52

Apple tablet netbook 2010'da mı geliyor?

Apple'ın 10 inç tablet netbook cihazını, 2010'un başında piyasaya sunacağı söyleniyor.

Apple'ın 10 inç tablet netbook cihazını, 2010'un başında piyasaya sunacağı söyleniyor.


Apple Tablet bilgisayarlarla ilgili söylentiler son günlerde iyice arttı. AppleInsider, güvenilir bir kaynaktan aldığı haberde, Apple'ın 10 inç tablet cihazı 2010'un başında piyasaya sunacağını söylüyor. Financial Times'da çıkan haberde ise Apple Tablet bilgisayarın Yılbaşı Alışveriş Sezonu'nda satışa başlayacağı yazıyor. Yeni bilgisayarın, müzik için yeni ve oldukça kapsamlı bir içerik yelpazesi sunacağı konuşuluyor.


FT'ye göre, Apple; plak şirketleri ile "Cocktail" projesi adı altında anlaşma yapıyor. Bu anlaşma, müşterileri parçaları tek tek satın almaktansa, yeni bir interaktif teklifle yine eskisi gibi CD'yi tamamen satın almaya yönlendirecek. Cocktail projesi ile Apple, CD'yi aldığınızda interaktif booklet, arkaplan bilgisi gibi yeni hizmetler de sunacak.


Eğer tüm bunlar doğruysa, Apple Tablet'in herhangi bir netbook olmaktan öte, teşekküllü bir Eğlence Cihazı olacağı da kesin. Ancak, Tablet netbook gibi niş bir ürünü çok satanlar listesinde getirmek için Apple'ın yeni kullanıcı deneyimleri eklemesi gerekiyor.