Genel 03 EYLÜL 2010 / 10:57

Apple sosyal ağı Ping'i tanıttı

iTunes üzerinden çalışacak sistem, arkadaşlarınızın çalma listelerine erişim imkânı veriyor.

iTunes üzerinden çalışacak sistem, arkadaşlarınızın çalma listelerine erişim imkânı veriyor.


Apple kendi sosyal ağını halihazırda bünyesinde bulunan servisler üzerinden geliştirmeyi planlıyor. Cihazlarına sahip olan kullanıcıları iTunes programına mecbur eden dev şirket, şimdi bu ağ üzerinden kişisel bilgilerin paylaşılabildiği bir platform ayratıyor.

Ping ismi verilen sosyal ağ servisi arkadaşlarınızın çalma listelerine erişim imkânı veriyor. Servis iTunes 10 ile karşımıza çıkıyor. Ping üzerinden favori albüm ve şarkılar paylaşılabilirken, indirilen müzik ve konser listeleri hakkında yorumlar yapılabiliyor.

Ayrıca Ping, sanatçıların takip edilmesine fırsat tanırken fotoğraflarını ve videolarını da ortaya koyuyor. Sanatçıların turne tarih ve güzergâhları da görülebilirken sanatçı ve albümleri ile ilgili yorumlar yapılabilecek.

Ping'in en önemli özelliği belki de mobil olarak en kolay kullanılabilen sosyal ağlardan biri olması. Bu sayede Ping'in Myspace'in koltuğuna göz diktiğini söylemek de yanlış olmayacak. Detaylar için http://www.apple.com/itunes/ping/ adresini kullanabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun