Genel 01 EKİM 2010 / 14:09

Apple Samsung'un tüm AMOLED stoğunu eritti

Samsung, stoğu satınca Galaxy S ve Wave telefonlarının üretimini durdurmak zorunda kaldı.

Samsung, stoğu satınca Galaxy S ve Wave telefonlarının üretimini durdurmak zorunda kaldı.


Rusya'daki önemli bir gazetecinin ortaya attığı iddia gündeme bomba gibi düştü. Haberde, iPhone'un en önemli rakiplerinden biri olan Galaxy S'in üretimi durdurulduğu belirtiliyor. Üretimin durmasının sebebiyse oldukça ilginç görünüyor. Samsung, super AMOLED ekran yapımı için kullanılan tüm malzemeyi Apple'a sattı.

Samsung, AMOLED ve Super AMOLED ekran konusunda tekel konumunda bulunuyor. Bu sebeple bir yandan büyük bir gelir elde ederken, siparişleri yetiştirmekte zorlanıyor. Özellikle Motorola'nın Droid X ve HTC'nin Evo 4G modelleri Samsung'un üretim kapasitesini oldukça zorluyor. Hatta HTC, AMOLED ekranlardan bu sebeple vazgeçiyor.

Apple tüm bunları göz önünde bulundurarak Samsung'un AMOLED stokunu tamamen satın aldı. Bu gelişmenin yeni iPad'de AMOLED ekran kullanılacağı söylentilerini doğruladığı düşünülüyor. Ancak en büyük ironi Samsung'un kendi ürünlerinde konuyla ilgili ne yapacağında gizli. Zira Samsung'un en büyük rakibine elindeki stoğu satarak kendi telefon ve tablet bilgisayar üretiminde sorun yaşadığı iddiası var.

Önümüzdeki günlerde Samsung'un konuyla ilgili ne yapacağını göreceğiz. Yine de ne olursa olsun Samsung için güzel bir telaş başladı denilebilir. Zira AMOLED ekran teknolojisi Samsung'a hayli para kazandıracak gibi duruyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun