Genel 20 ARALIK 2010 / 09:22

Apple navigasyon işine giriyor

Dev şirket navigasyon yazılımı geliştirme konusunda tecrübeli en az 4 geliştirici arıyor.

Dev şirket navigasyon yazılımı geliştirme konusunda tecrübeli en az 4 geliştirici arıyor.


Apple'ın kendi haritalama ve navigasyon yazılımını geliştireceği öngörüsü verdiği iş ilanıyla ortaya çıktı. Verilen ilanda şirket, iOS takımında çalışacak navigasyon geliştirme tecrübesi bulunan dört ya da daha fazla geliştirici arıyor.

Yeni alınacak geliştiricilerden "muazzam büyüklükteki, dünyanın en iyi platformunu oluşturmada fırsatlar yaratması" bekleniyor. Apple, aradığı kişilerde üç yıldan uzun süre yüksek kalitede, sağlam yazılım sistemleri geliştirmiş olmasını istiyor. Ayrıca bilgisayar temelli geometri ya da grafik teorisinde derin bilgiye sahip olanların öncelikli olacağı vurgulanıyor.

Bu ilan Apple'ın harita ve navigasyon teknolojilerine ilgi duyduğu ilk örnek değil. Şirket daha önce haritalama yazılım şirketleri Poly9 ve Placebase'i 2009'da satın almıştı.

Apple'ın verdiği ilana http://jobs.apple.com/index.ajs?BID=1&method=mExternal.showJob&RID=68671&CurrentPage=1 adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun