Genel 12 KASIM 2010 / 13:34

Apple kendini Twitter'a açtı

Apple, adı sanı duyulmayan sosyal ağı Ping’i harekete geçirmek için Twitter'la anlaştı.

Apple, adı sanı duyulmayan sosyal ağı Ping’i harekete geçirmek için Twitter'la anlaştı.


Apple, Eylül ayında oluşturduğu müzik tabanlı sosyal ağı Ping’i güçlendirmek için Twitter’la yeni bir anlaşma gerçekleştirdi. Yapılan bu işbirliği gereği Ping’in Twitter ile eş zamanlı çalışması sağlanacak.

Anlaşmaya göre Ping kullanıcıları iTunes’u kullanarak, her iki hesabı birbirine bağlarken dinledikleri müziğe, sanatçıya ya da albüme dair kendi yorumları ve linkleri de paylaşabilecek. Hesaplarını bağlayan kullanıcıların, Ping’de paylaştıkları Twitter’daki takipçileri tarafından izlenebilecek. Twitter kullanıcıları Ping’de yapılan güncellemeleri ya da diğer aktiviteleri tweetler yoluyla takip edilebilecek.

Apple’ın sessiz sedasız çıkardığı müzik tabanlı soysal ağı Ping’in bu tür bir girişim içine dahil edilmezi kaçınılmazdı. Twitter üzerinden daha çekici hale gelmesi planlanan Ping’in gidişatını zaman gösterecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun