Genel 15 ARALIK 2011 / 14:58

Apple İsrail’de Ar-Ge merkezi açıyor

Apple ABD dışındaki ilk Ar-Ge merkezini açıyor

Şirket, İsrail’de özellikle yarı iletkenlere odaklanacak bir araştırma ve geliştirme merkezi açacak. Böylece şirketin Kaliforniya dışındaki ilk Ar-Ge merkezi açılmış olacak.Şirket daha şimdiden İsrail’in ileri teknoloji sektöründen bir isim olan Aharon Aharon’u merkezi yönetmesi için görevlendirdi bile. Ancak şirket, konuyla ilgili bir yorumda bulunmamayı tercih etti

Habere göre, Apple global bir inovasyon lideri olmasına rağmen, Ar-Ge açısından küçük bir yatırımcı. 2010 yılında Ar-Ge’ye 2,4 milyar dolar yatırım yapan şirketin bu yatırımı, gelirinin sadece yüzde 2’si ve diğer ileri teknoloji şirketlerinin yatırımlarından çok daha az.

İsrail’in Silikon Vadisi olarak gösterilen Ar-Ge merkezi Herzliya, aynı zamanda Apple’ın da Kaliforniya dışındaki ilk Ar-Ge merkezi olacak. Hatta Apple’ın Ar-Ge’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Ed Frank de konuyla ilgili olarak İsrail’e bir ziyarette bulunuyor.

Öte yandan, hafta başında İsrail medyasında yer alan haberlerde Apple’ın, İsrailli bir depolama teknoloji şirketi olan Anobit’i 400-500 milyon dolara satın almak için görüşmelerin ilerlediği bilgisi yer aldı. Ancak Apple bu konuda da yorum yapmamayı tercih etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun