Genel 08 EYLÜL 2010 / 10:51

Apple iOS Linux’u geride bıraktı

Apple iOS Ağustos'ta Linux’u geçerek en fazla taranan üçüncü internet platformu oldu.

Apple iOS Ağustos'ta Linux’u geçerek en fazla taranan üçüncü internet platformu oldu.


Computerworld’ün haberine göre, internet araştırma şirketi Net Applications’ın yaptığı araştırmada Ağustos ayında Apple’ın mobil işletim sistemi iOS, Linux’u geçerek üçüncü en popüler internet platformu olarak açıklandı. Temmuz ayında Linux’u geçmeye başlayan Apple iOS iPhone 4’ün çıkışıyla pazar payını daha da artırdı. O dönemde pazar payı düşen Linux’un düşüşü ise Ağustos ayında da devam etti.

Belirtilen aylar içinde yüzde 1,13'lük artış yaşayan iOS'a karşılık Linux'un web amaçlı kullanımında yüzde 0.85'lik bir düşüş tespit edildi. iOS'un Temmuz ve Ağustos ayları içinde yaşadığı bu yükselişe iPad, iPhone ve iPod'un büyük etkisi olduğu belirtiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun