Genel 30 EYLÜL 2009 / 14:44

Apple'ın gelecek sürprizi "Dev iPhone" olabilir

Apple'ın eski yöneticisiyle yeniden çalışmaya başlaması bu gibi dedikoduları beraberinde getirdi.

Apple'ın eski yöneticisiyle yeniden çalışmaya başlaması bu gibi dedikoduları beraberinde getirdi.


Apple bir zamanlar şirketin Newton portatif bilgisayarının gelişiminde önemli rol oynamış olan eski yöneticilerinden birisi ile yeniden çalışmaya başladı. Özgeçmişi dikkate alındığında, Apple'ın Michael Tchao'yu Pazarlama Müdürü Yardımcısı olarak yeniden işe alımı, bazı dedikoduları beraberinde getirdi. Bu dedikodulara göre şirket çok büyük bir iPod'a veya iPhone'a benzeyen tablet stili bir bilgisayarı piyasaya sunmayı planlıyor. Popüler bir teknoloji bloğuna göre Apple böyle bir cihazı gelecek yıl piyasaya sunacak.

Apple tablet bilgi işlem üzerinde çalışan tek teknoloji devi değil. Microsoft e-okuyucu, netbook ve PDA işlevi olan booklet stili bilgisayar örneğini yarattı.

Courier arkalı önlü 7 inçlik dokunmatik ekranı ile kullanıcıya iki ekran sağlarken, ekranlardan biri web tarayıcı sunarken diğeri takvim girişi, kişisel belge gibi yerel olarak depolanmış bilgi sunuyor.

Courier'in varlığı önce teknoloji bloğu Gizmodo tarafından duyurulmuş olsa da Microsoft bu iddiayı henüz doğrulamadı. Ancak Gizmodo bir video ile aygıtın animasyonunu okuyucularına sundu. Videoda kullanıcı, elektronik sivri uçlu kalemle not yazıyor ve dokunmatik basit hareketlerle sayfaları çeviriyordu. Microsoft tablet tarzı bilgisayarın 2002'de lansmanını yaptı ancak kamunun ilgisini çekemedi. Eğer Courier gerçekten varsa ve pazarda başarılı olmak istiyorsa, bugüne kadar piyasada olan modellerin el yazısı tanıma yeteneklerini ve fiyatlarını geliştirmesi gerekir. Aynı koşullar Apple'ın geliştirebileceği benzer aygıt için de geçerli.

Kaynak: InformationWeek

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun