Genel 16 MAYIS 2010 / 02:58

Apple'ın cevabı gecikmedi

Apple, Android tabanlı telefon satışlarının kendilerini geçtiği haberlerine yanıt verdi.

Apple, Android tabanlı telefon satışlarının kendilerini geçtiği haberlerine yanıt verdi.


Apple'ın son dönemdeki büyük atılımına rağmen, Google'ın çıkardığı işletim sistemi Android'in daha yaygın kullanıldığı haberleri çıkmıştı. Apple Sözcülerinden Natalie Harrison konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Açıklamada, çalışmanın 150 bin Amerikalı müşteri arasında çevrimiçi yapıldığı ve dünya çapında 85 milyonun üzerindeki iPhone ve iPod touch kullanıcılarının sayılmadığı belirtildi. Açıklamanın devamında, "Araştırma şirketi IDC'nin rakamlarında iPhone'un akıllı telefon piyasasında yüzde 16.1'lık pay sahibi gözüküyor ve Android'in gerisinde kaldığı söyleniyor. Ancak biz iPhone satışlarının ilk çeyrekte yüzde 131 artış gösterdiğini ve henüz yeni iPhone'un bu yaz piyasaya gireceğini hatırlatmalıyız. Yakın zamanda birinciliğimizi kaybedeceğimizle ilgili bir işaret görmüyoruz" denildi.

Genelde Apple'dan bu tür kamuoyu araştırmaları ile ilgili bir açıklama gelmezdi. Bu kez durumun farklı olması, Apple'ın yapılan araştırmayı kendi açısından bilinçli karalama kampanyası olarak gördüğünü gösteriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun