Genel 21 ARALIK 2010 / 08:41

Apple 'iAd Producer' çıkardı

iAd platformunda şirketlerin kampanyalarını daha rahat yaratabilmelerini sağlayan araç çıktı.

iAd platformunda şirketlerin kampanyalarını daha rahat yaratabilmelerini sağlayan araç çıktı.


Akıllı telefonlarla hemen her işlemi mobil yapabildiğimiz bir dönemde mobil reklamların da önemi gün geçtikçe artıyor. Apple platformlarında reklam hizmeti sunduğu iAd için bir araç çıkardı.

Çıkarılan araç sayesinde iAd için etkileşimli, etkili tasarımlar yaratmak kolay bir hale getirildi. iAd Producer isimli program iAd'in ardında zengin içerik oluşturmak için doğrudan HTML5, CSS3 ve JavaScript'i yönetiyor.

Daha gelişmiş kullanıcılar için iAd Producer ile JavaScript ayarlarında itenildiği gibi değişiklik yapma şansı verilebiliyor.

Mac OS X üzerinde çalışan uygulama kullanıcılara baştan sona reklam yaratma olanağı sağlıyor. Uygulamaya girildiğinde reklamın iPhone ya da iPad için yaratılacağı seçiliyor. Ardından adım adım işleyen süreçte zengin içerik oluşturmak mümkün oluyor.

iAd Producer OS X 10.5 ya da daha üstünde çalışabilirken 30 megabaytlık programı http://developer.apple.com/iad/iadproducer/ adresinden indirebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun