Genel 17 ŞUBAT 2011 / 14:41

Apple dünyanın ekran stoklarına saldırdı, tablet dünyasını zor günler bekliyor

Apple dünyadaki dokunmatik ekran stoklarına el koydu

2011 yılı içinde 40 milyon iPad satmayı hedefleyen iPad ekran üreticilerinin elindeki stokları toplayınca piyasadaki LCD ekran stoklarının yüzde 60'ı bir anda tükeniverdi.

Apple'ın 2011 yılında 40 milyon iPad satma hedefiyle ekran stoklarını sağlama alması  tablet üreticilerini sıkıntıya sokacak. Şirketin son verdiği siparişlerle dünya genelindeki tablet kullanımına uygun LCD stoğunun yüzde 60'ına tabir yerindeyse el koyduğu belirtiliyor.Yalnız burada bir parantez açmak lazım: İlgili ekranlar doğrudan cam üzerine dokunarak çalışan kapasitif ekranları kapsıyor. Aynı iş incel film kaplı standart LCD ekranlarla da yapılabiliyor, ancak bunun verdiği his ve performans Apple'ın cihazlarında kullandığı ekranlardaki kadar başarılı değil.Bu gelişmeler üzerine rakip teknoloji şirketlerinin kapasiteyi artırmak üzere Wintel ve TPK gibi büyük sağlayıcılar yerine, Sintel Photronic ve EETI gibi nispeten küçük LCD üreticilerini desteklemeyi planladıkları konuşuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun