Genel 28 OCAK 2016 / 17:30

Apple da adaptörlerini geri çağırıyor

Microsoft'un ardından Apple da adaptörlerinde bir problem tespit etti ve ücretsiz değişim hakkı veriyor.

Geçtiğimiz hafta sizlere Microsoft'un Surface Pro için hazırlanan şarj cihazlarının yanma riskinin bulunduğunu ve bu sebepten dolayı şarj cihazlarını geri çağırıp, ücretsiz değişim imkanı verdiğini duyurmuştuk. Şimdi Apple da benzer bir "geri çağırma" operasyonu gerçekleştiriyor.

Şirket, Mac'lerle beraber gelen şarj cihazlarının yanı sıra iPad'lerle beraber gelen 10 watt'lık güç adaptörlerini çağırıyor. Bu geri çağırma sadece Arjantin, Brezilya, Yeni Zelanda, Avrupa ve Kuzey Kore'yi kapsıyor. Çin, ABD, Kanada, Hong Kong, Japonya veya İngiltere'de satılan şarj cihazlarının sağlam olduğu belirtiliyor. Sorunlu şarj cihazlarının kırılıp, elektrik çarpmalarına sebep olabileceği söyleniyor.

Şarj cihazınızın değişim programından yararlanıp yararlanamayacağını aşağıdaki link aracılığıyla kontrol edebilirsiniz:

Apple adaptör değişim programı sayfası
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun