Genel 30 TEMMUZ 2012 / 09:10

Apple 356 milyon dolara AuthenTec’i satın alıyor

Apple 356 milyon dolara AuthenTec’i satın alıyor

Özellikle iPhone ve iPad için güvenlik çözümleri üreten parmak izi okuyucu üreticisi AuthenTec, artık Apple için çalışacak. Yeni nesil Apple cihazlarında parmak izi okuyucularını görmeye hazırlanın.Mobil cihazlardaki güvenlik açıkları sıkça konuşulur oldu. Cihazların da işletim sistemi kullanmaya başlasının ardından siber saldırganlar için yeni bir alan oluştu.

Apple güvenlik özelliklerini geliştirmek için parmak izi okuyucu üreticisi AuthenTec için 356 milyon doları gözden çıkardı. Hisse başına 8 dolar ödeyecek olan Apple, şirket değerinin yüzde 58 fazlasını ödemeyi kabul etti.

Kısa sürede şirketin hisselerinde hızla artış gözlemlenirken, henüz satış kesinleşmedi. Zira şirketin yönetim kurulu satışa onay verirken, henüz AuthenTec’in büyük hissedarlarının onayı alınamadı. Büyük ihtimalle hissedarların da onay vereceği satın almanın ardından Apple’ın mobil cihazlarında ilerleyen sürümlerde parmak izi okunmasıyla güvenlik önlemleri alınması bekleniyor.
YORUMLAR
serkan 30 TEMMUZ 2012 / 23:47 0 0
hmm bir de parmak izi veritabanı eksikti:) yahu poliste olmayan bilgiler bu şirketler elde ediyorlar...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun