Genel 08 NİSAN 2010 / 13:16

AOL Bebo’yu ya atacak ya satacak

850 milyon dolarlık yatırıma kapının yolu göründü.

850 milyon dolarlık yatırıma kapının yolu göründü.


ABD’de faaliyet gösteren internet servis sağlayıcısı AOL, 2 yıl kadar önce 850 milyon dolar kadar yatırım yaparak bünyesine kattığı sosyal paylaşım sitesi Bebo’ya artık daha fazla yatırım yapamayacağını ve satmaya hazır olduğunu açıkladı. Şirket, Mayıs ayına kadar Bebo’yu büyük ihtimalle aldığı fiyattan hayli ucuz bir fiyata satmayı, beceremezse de kapatmayı planlıyor.

Merkezi San Francisco’da olan ve 40 civarında çalışanı bulunan Bebo, İngiltere gibi bazı ülkelerde popüler olmayı başarmasına rağmen doğduğu yer olan ABD’de istediği ilgiye bir türlü ulaşamadı. Geçtiğimiz yıl ABD’de 5,8 milyon kullanıcısı olan platformun kullanıcı sayısının bu yıl 5,1 milyona gerilediğine dikkat çekiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun