Genel 02 ARALIK 2009 / 14:54

AOC'den yeni LED düz ekranlar

Küresel ölçekte tanınan ekran üreticisi AOC, enerji tasarrufu sağlayan beyaz LED arka ışığa sahip dört yenilikçi LED düz ekran sunuyor.

Küresel ölçekte tanınan ekran üreticisi AOC, enerji tasarrufu sağlayan beyaz LED arka ışığa sahip dört yenilikçi LED düz ekran sunuyor.


Trend oluşturan 16:9 geniş ekran formatına sahip bu monitörler hem çevre bilincine sahip profesyonel kullanıcıları hem de en son ekran teknolojisi ile şık tasarımın bir birleşimini arayan tüm son kullanıcıları hedefliyor. AOC'nin bu dörtlüsü piyano parlaklığında dış kaplamaya, yenilikçi çevreci teknolojiye ve çok sayıda bağlantı noktasına sahip. Modeller, başarılı 36'ncı ID serisi ile aynı tasarımı taşıyor.

2.000.000:1 (DCR) ultra yüksek kontrast oranının yanı sıra erişilen 250 cd/m² parlaklık sayesinde, göz alıcı ve çok net bir görüntü elde ediliyor. Kullanıcının ekran üzerinde özellikle vurgulanmasını istediği alanları seçmek için kullanabileceği, her zaman canlı renkler (Dynamic Color Boost) sağlayan beş seviyeli bir menü bulunuyor. İzleyici, kötü aydınlatılmış film sahnelerini izlerken bile üç boyutlu izlenim ediniyor. Hızlı hareket eden sahnelerde, sadece 5 milisaniyelik (gri/gri) gerçekten hızlı tepki süresi sayesinde görüntülerde bozulma ve bulanıklaşma yaşanmıyor.

Windows uyumlu ekranlarda üç ekran ebadı bulunuyor: E936Swa modeli 47 cm (18,5-inç); E2236Swa ve E2236Vwa modelleri 54,6 cm (21,5-inç) ve E2436Vwa modeli 60 cm (23,6-inç). Satış fiyatları henüz belirlenmemiş olan dört WLED düz ekran Ocak 2010'da piyasaya çıkacak.