Genel 08 HAZİRAN 2010 / 08:38

Anne, kayıp çocuklarını Facebook'tan buldu

ABD'li bir anne, 15 yıldır kayıp olan çocuklarını Facebook üzerinden buldu.

ABD'li bir anne, 15 yıldır kayıp olan çocuklarını Facebook üzerinden buldu.


ABD'nin Kaliforniyalı eyaletinde yaşayan bir anne, 15 yıl önce eski eşi tarafından kaçırılan çocuklarını Facebook yoluyla buldu. 1995 yılında babalarının kaçırdığı 2-3 yaşlarındaki oğlu ve kızını arayan anne, araya giren bunca zamandan sonra sosyal ağ sitesi sayesinde kayıp çocuklarına ulaştı.

Olayların su yüzüne çıkmasından önce, anne Facebook'tan kızının profiline ulaştı ve kızıyla mesajlaşmaya başladı. Kızına bir müddet sonra gerçeği açıklayan annenin daha sonra kızıyla ilişkisinde bir soğukluk yaşandı ve kızıyla bağlantısı kesildi. Ancak anne işin peşini bırakmadı ve avukatları sayesinde çocuklarının Florida'da yaşadığını öğrendi. Gerçeğin açığa çıkmasıyla çocuklarını kaçıran baba tutuklandı ve çocukların velayeti anneye verildi.

Mutlu sonla bitmesi beklenen hikaye ise burada bitmedi. Florida'nın Çocuk ve Aileden Sorumlu Bölümü'nün sözcüsü Carrie Hoeppner, anne ve çocukların gözlemlenmesi gerektiğine karar verdi. Sözcü, "Burada anne ve çocuklar arasında hemen bir ilişki kurulmasını beklemeyin, eğer bir ilişki kurulacaksa da bu zamanla olacaktır"açıklamasını yaptı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun