Genel 06 TEMMUZ 2010 / 06:03

Androidler çoğalıyor

LG de bu yıl sonuna kadar Android tabanlı telefon ve tabletini sunacak.

LG de bu yıl sonuna kadar Android tabanlı telefon ve tabletini sunacak.


LG, Optimus One ve Optimus Chic isminde iki Android tabanlı akıllı telefonları piyasaya sunacağını açıkladı. İki telefonun da teknik özellikleri açıklanmasa da ikisinin de Android 2.2 Froyo işletim sistemiyle çıkacağı şimdiden belirlendi.

Ayrıca LG'nin Android işletim sistemiyle tablet piyasasına girmesi bekleniyordu. Wall Street Journal'ın haberine göre LG söylentileri doğruladı ve piyasaya girişini Android tabanlı tablet bilgisayarla yapacağını duyurdu.

iPad'in birkaç ay içinde 3 milyon parçadan fazla satılmasıyla dev şirketlerin tablet bilgisayar piyasasına ilgisi oldukça arttı. LG henüz fiyat ya da teknik özelliklerle ilgili detay vermedi. Ancak tablet bilgisayarın yıl sonunda piyasaya çıkması bekleniyor.

Daha önce de Samsung, Toshiba gibi devler de tablet bilgisayar piyasasına gireceğini açıklamıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun