Genel 26 EKİM 2010 / 14:28

Android uygulama ordusu uygun adım geliyor

Android Market'te indirilebilen uygulama sayısı 100 bini aştı.

Android Market'te indirilebilen uygulama sayısı 100 bini aştı.


Google raporlarına göre mobil işletim sistemi Android’in mağazasında indirilebilen uygulama sayısı 100 bini aştı. İşletim sisteminin sadece 2 yıldır pazarda olduğunu düşünürsek bunun etkileyici bir başarı olduğunu söyleyebiliriz.

Apple’ın 250 binden fazla uygulama içeren iOS mağazasının hala gerisinde olan Android, bu çarpıcı büyümesiyle hayli yankı yarattı. Mobil işletim sisteminin duyurulmasının üzerinden 6 ay geçtiğinde indirilebilen uygulama sayısı 50 bine ulaşmıştı.

Yetkililer, pazarda neredeyse her işletim sisteminin uygulama mağazası olduğundan, pek çok gereksiz uygulamanın da var olduğunu belirtiyor. Bu başarı ise platform bombardımanı arasında insanların seçici olduğunu vurguluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun