Genel 25 ŞUBAT 2010 / 16:25

Android telefonlara yenileri ekleniyor

HTC'nin yeni telefonları, HTC Sense sayesinde Android 2.1 işletim sistemini bir adım öteye taşıyor.

HTC'nin yeni telefonları, HTC Sense sayesinde Android 2.1 işletim sistemini bir adım öteye taşıyor.


HTC'nin yeni duyurduğu HTC Legend ve HTC Desire telefonlar , HTC Sense'in yeni versiyonu ile gelişmiş bir görsel deneyim sunuyor ve sosyal ortamlarınızı yönetmenizde bütünleşik bir yol olan ‘Friend Stream' ile Android'i farklı bir boyuta taşıyor.

Yeni geliştirilmiş HTC Sense teknolojisi üzerinde çalışan HTC Legend, eklentisiz kompakt bir çerçeve halinde işlenmiş düz ve pürüzsüz yüzeye sahip tek alüminyum bloktan oluşan tasarımı ile dikkat çekiyor. HTC Legend'ın dış görünüşü, 3,2 inç AMOLED HVGA ekranı ile tamamlanıyor. Geleneksel iztopunun yerini ise rahat kullanımı desteklemeyi amaçlayan dar bir tuş ile çerçevelenmiş optik işaretleme birimi (joystick) almış. Gelişkin ekrana sahip modellerden biri olan HTC Desire ise geniş 3,7 inçlik AMOLED WVGA ekranı ile içerikleri ister fotoğraf, ister video, web taraması veya arkadaşlarınızın durum güncellemeleri olsun geliştiriyor ve zenginleştiriyor. 1 Ghz Snapdragon işlemciye sahip HTC Desire, üzerinde Adobe Flash 10.1 ile birlikte geliyor. HTC Legend modelinde olduğu gibi HTC Desire'da da optik işaretleme birimi bulunuyor.

Telefonun daha basit ve doğal bir biçimde çalışmasını sağlayan kişi odaklı bir kullanıcı deneyimi HTC Sense; kişilerin nasıl yaşayıp, iletişime girdiklerini izleyerek ve dinleyerek geliştirilmiş üç temel prensip etrafında yoğunlaşıyor. Yeni HTC Sense deneyimi, hayatınızdaki en önemli kişilerle girdiğiniz etkileşimleri geliştirmeye odaklanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun