Genel 25 ŞUBAT 2010 / 16:25

Android telefonlara yenileri ekleniyor

HTC'nin yeni telefonları, HTC Sense sayesinde Android 2.1 işletim sistemini bir adım öteye taşıyor.

HTC'nin yeni telefonları, HTC Sense sayesinde Android 2.1 işletim sistemini bir adım öteye taşıyor.


HTC'nin yeni duyurduğu HTC Legend ve HTC Desire telefonlar , HTC Sense'in yeni versiyonu ile gelişmiş bir görsel deneyim sunuyor ve sosyal ortamlarınızı yönetmenizde bütünleşik bir yol olan ‘Friend Stream' ile Android'i farklı bir boyuta taşıyor.

Yeni geliştirilmiş HTC Sense teknolojisi üzerinde çalışan HTC Legend, eklentisiz kompakt bir çerçeve halinde işlenmiş düz ve pürüzsüz yüzeye sahip tek alüminyum bloktan oluşan tasarımı ile dikkat çekiyor. HTC Legend'ın dış görünüşü, 3,2 inç AMOLED HVGA ekranı ile tamamlanıyor. Geleneksel iztopunun yerini ise rahat kullanımı desteklemeyi amaçlayan dar bir tuş ile çerçevelenmiş optik işaretleme birimi (joystick) almış. Gelişkin ekrana sahip modellerden biri olan HTC Desire ise geniş 3,7 inçlik AMOLED WVGA ekranı ile içerikleri ister fotoğraf, ister video, web taraması veya arkadaşlarınızın durum güncellemeleri olsun geliştiriyor ve zenginleştiriyor. 1 Ghz Snapdragon işlemciye sahip HTC Desire, üzerinde Adobe Flash 10.1 ile birlikte geliyor. HTC Legend modelinde olduğu gibi HTC Desire'da da optik işaretleme birimi bulunuyor.

Telefonun daha basit ve doğal bir biçimde çalışmasını sağlayan kişi odaklı bir kullanıcı deneyimi HTC Sense; kişilerin nasıl yaşayıp, iletişime girdiklerini izleyerek ve dinleyerek geliştirilmiş üç temel prensip etrafında yoğunlaşıyor. Yeni HTC Sense deneyimi, hayatınızdaki en önemli kişilerle girdiğiniz etkileşimleri geliştirmeye odaklanıyor.