Genel 08 ARALIK 2010 / 07:36

Android telefonlar da sanallaştırmadan nasibini alacak

VMware ve LG işbirliğinden sanallaştırılmış Android akıllı telefonlar çıkacak.

VMware ve LG işbirliğinden sanallaştırılmış Android akıllı telefonlar çıkacak.


Son kullanıcının akıllı telefonlar üzerindeki deneyimi giderek zenginleşirken aynı zamanda karmaşık bir hale geliyor. LG ve VWware ortaklığında oluşan sanallaştırma özellikli telefon fikri de bu duruma bir çözüm olarak ortaya çıkıyor.

Tek bir telefon üzerinden iki işletim sisteminin çalışması anlamına gelen sanallaştırılmış telefonda işletim sisteminin birinin kişisel diğerin de kurumsal işlemler için kullanılması öngörülüyor.

Sanallaştırmadan nasibini alan bu telefonlar elbette iki numaraya sahip olacak. Kullanıcı kişisel e-posta ve telefonun standart uygulamalarını Android telefon üzerinde mevcut olan işletim sistemi üzerinde kullanacak. Diğer işletim sistemi ise kullanıcının kurumsal içeriğe güvenli bir şekilde erişmesini sağlayacak.

Akıllı telefonlarda sanallaştırmanın kurumsal verileri ve kişisel uygulamaları birbirinden ayıracağına inanan şirketler, kişisel telefonu üzerinden kurumsal sisteme bağlanmak isteyen kullanıcılardan kaynaklanan çoğu akıllı telefon yönetim sistemi sorunun böylelikle bir nebze olsun çözüleceğine inanıyor.

Geliştirilmekte olan bu teknolojinin masaüstü ve sunucu hipervizörü gibi çalışması öngörülüyor. Sanallaştırılmış akıllı telefonların 2011 yılı içinde piyasada olması planlanırken, benzer teknolojinin tabletler için de uygulanması söz konusu olabilir.

Daha fazla ayrıntı için bu adres ziyaret edilebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun