Genel 20 AĞUSTOS 2010 / 08:48

Android tablet istilası başlıyor

Bu yılın sonuna kadar Toshiba, HP, Lenovo ve Acer tabletlerini piyasaya sürüyor.

Bu yılın sonuna kadar Toshiba, HP, Lenovo ve Acer tabletlerini piyasaya sürüyor.


Toshiba'nın tablet bilgisayarını Windows 7 tabanlı yapması bekleniyordu. Ancak Microsoft'un mobil işletim sisteminin dokunmatik ekranlar için yeterli olmadığı gerekçesiyle Toshiba da tablet bilgisayarında Android kullanmaya karar verdi.

Digitimes'ın haberine göre, Nvidia'nın Tegra 2 işlemcisi ve 10 inç ekranıyla piyasada olması beklenen Toshiba'nın ilk tableti Eylül ya da Ekim ayında satın alınabilecek.

2010 sonuna kadar Tayvanlı şirketin 50 bin adetlik küresel ihracat yapması bekleniyor.

Bu arada 2010 yılının sonuna kadar piyasada olacak diğer tablet bilgisayarlara da bir göz atalım. Acer'ın Qualcomm işlemcisi ile Lenovo da 'LePad' ismini verdiği Android tabanlı tabletler 2010 yılının sonuna kadar piyasada yerlerini alacak. HP'nin de ARM işlemciyle piyasaya süreceği yine Android tabanlı tabletini 2011 yılının başında piyasaya sunabilecek. Asus'un Eee Pad'ininse en erken 2011 Mart'ında piyasada olması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun