Genel 07 TEMMUZ 2010 / 07:07

Android sayesinde HTC satışları tavan yaptı

Birkaç yıl öncesine kadar pek kimsenin bilmediği HTC, bir önceki yıla göre bu yılın ikinci çeyreğini yüzde 58 karla kapattı.

Birkaç yıl öncesine kadar pek kimsenin bilmediği HTC, bir önceki yıla göre bu yılın ikinci çeyreğini yüzde 58 karla kapattı.


Tayvanlı telefon üreticisi HTC, bundan birkaç sene öncesine kadar kimsenin duymadığı bir marka iken, şimdilerde mobil endüstrisinin en büyük isimlerinden biri haline geldi. HTC'nin ilk Android telefonu G1'den bu yana, HTC üreticileri the Droid ve the Evo 4G gibi piyasanın en fazla satan bazı Android modellerini üretmeye devam etti. Toplam 12 Andorid telefon üreten şirketin odağında bir süre daha Android telefonların kalacağı şüphesiz.

HTC 2010 yılı ikinci çeyrek raporlarına göre, 2009 yılının aynı dönemine oranla bu yıl yüzde 58'lik bir kar elde etti. 2009 yılı ilk çeyreğinde yüzde 5,1'lik pazar payı ile dördüncü büyük akıllı telefon üreticisi olmayı başaran HTC, bu yıl elde ettiği yüzde 6,1'lik payla büyümeye devam ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun