Genel 24 TEMMUZ 2009 / 10:32

Android ilk defa Windows Mobile'ın önüne geçti

Admob, Android raporunda çarpıcı bilgiler sunuyor. Mobil metrik raporunda ise Apple'ın OS cihazlarının dünyaya yayılma hızını yakından görüntülüyor.

Admob, Android raporunda çarpıcı bilgiler sunuyor. Mobil metrik raporunda ise Apple'ın OS cihazlarının dünyaya yayılma hızını yakından görüntülüyor.


Android severlere iyi haberlerimiz var. Mobil reklam dağıtımı ve ölçümleme kuruluşu Admob'un bu ay yayınladığı ölümlere göre Android işletim sistemine olan talep son ay içeriisnde yüzde 25 yükselmiş.  ile ilgil çalışması: "Aylık süreçlerde Android işletim sistemine olan talep yüzde 25 arttı. Android işletim sistemli telefonların toplam yaratılan talep adedindeki payıysa ilk defa Wİndows Mobile'ın önüne geçmiş durumda. Buna göre, yaratılan talep oranlarındaki sıralama şöyle oluşmuş:


iPhone OS - %47


Symbian - %34


RIM OS - %7


Android - %5


Windows Mobile - %4


Palm OS - %2


Diğer - %1


Rapordaki bir diğer bilgi ise, iPhone ve iPod Touch'ların yüzde 46'sının ABD dışı ülkelerde kullanılıyor olması. Bu da Apple'ın dünya çapında ciddi bir yayılıma eriştiğini gösteriyor.


Araştırmada ayrıca şu sonuçlara ulaşıldı: ABD dışında, Fransa, Almanya ve İngiltere en çok iPhone/Touch kullanımına sahip. Bugüne kadar satılan 45 milyon iPhone işletim sistemli cihazdan 25 milyonu ABD'de satılmış. ABD'de 12 milyon Touch ve 13 milyon iPhone var.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun