Genel 02 MART 2011 / 11:02

Android dünyasının geleceğine Türk gençleri yön verecek

Android işletim sistemi için uygulama geliştirme eğitimlerine başlamaya hazırlanan Medyasoft, bilişim sektöründe yeni iş fırsatları yaratacak.

Yıldız Holding Bilişim Grubu şirketlerinden Medyasoft, kişi ve kurumlar için tasarladığı katma değerli eğitimlerine bir yenisini daha ekliyor. 2011 yılında özellikle mobil uygulama pazarı için uzman yetiştirme eğitimleriyle ön plana çıkan Medyasoft, Apple iPhone ve iPad uygulama eğitimlerine ‘Eclipse’ ile Android uygulama geliştirme eğitimini de ekledi.Cep telefonu ve tablet bilgisayarda 100 milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla mobil dünyanın yeni gözdesi Android işletim sistemi kullanan cihazlar için hazırlanan ‘Eclipse’ eğitimiyle Medyasoft, sektördeki uygulama ihtiyacını karşılayıp gençler için yeni iş fırsatları sunacak.Android işletim sistemi kullanan cihazlara yönelik başlatılan uygulama geliştirme eğitimiyle ilgili olarak, Medyasoft’un bilişim dünyasındaki trendleri uzman kadrosuyla eğitim alanında katma değerli hale getirdiğini belirten Medyasoft Pazarlama Müdürü Cüneyt Tonguç, “Yapılan araştırmalar 2011 yılında tüm dünyada satılacak olan bilgisayarların yarıdan fazlasının tablet PC ve akıllı telefon gibi cihazların olacağına işaret ediyor. Sağlıktan perakende ve gıdaya kadar birçok sektör günlük iş hayatını büyük ölçüde kolaylaştıracak bu cihazları kullanmaya hazırlanıyor. 2014 yılında 500 milyon kişi tarafından kullanılması beklenen bu cihazlardan çok üzerlerinde yer alan uygulamalar ön planda olacak. Medyasoft olarak Apple iPhone ve iPad uygulama eğitimlerinden sonra hayata geçireceğimiz Android Eclipse eğitimiyle, kurumların yeni trendleri yakalamalarını, gençlerimizin ise yeni iş ya da kazanç sağlamalarını hedefliyoruz” dedi.Kısa süre sonra ülkemizde de yayına başlayacak olan Android Market’te uygulama sayısının 200 bine yaklaştığına dikkat çeken Tonguç, 2011 sonunda mobil uygulama pazarından elde edilen gelirlerin 15 milyar doları aşacağına dikkat çekerek, gençlerin evlerinde geliştirecekleri sadece bir uygulama ile binlerce dolar kazanabileceklerini söyledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun