Genel 01 TEMMUZ 2010 / 09:11

Android 3.0'ın detayları belli oldu

Android platformunun yeni sürümü Android 3.0, Gingerbread kod adıyla geliyor.

Android platformunun yeni sürümü Android 3.0, Gingerbread kod adıyla geliyor.


Google'ın başarılı mobil işletim sistemi Android'in yeni güncellemesi Android 3.0 "Gingerbread" kod adıyla gelirken, kullanım kolaylığını da beraberinde getiriyor.

Android 3.0'ün resmi çıkış tarihi henüz bilinmese de yeni platformun içerdiği detaylar şimdiden belli oldu. Android 3.0 en az 1 GHz işlemciye, 512 mb RAM'e ve 3,5 inç ekran boyutuna sahip telefonlarda çalışacak.

Gingerbeard güncellemesi, kullanıcı arayüzünü tamamıyla değiştirecek. Yeni platformda menüler ve uygulamalar arasında daha fazla geçiş ekranları ve animasyon olacak. Böylece içeriğin bulunması daha da kolaylaşacak.

Özetle Google, Android'in yeni sürümünde kullanım kolaylığını ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Yıl sonunda Android tabanlı telefonların çoğunda göreceğimiz Froyo ile ilgili detaylara http://www.btnet.com.tr/wps/portal/mobil/donanim/akilli-telefonlar/detay?wcm.haberId=btnethaber_1277278826008 linkindeki haberimizden ulaşabilirsiniz."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun