Genel 14 TEMMUZ 2010 / 07:47

Analistler Symbian için umutlu görünmüyor

"Symbian Titanik gibi, Android buz dağını görmezden gelerek yoluna devam ediyor."

"Symbian Titanik gibi, Android buz dağını görmezden gelerek yoluna devam ediyor."


Nokia'nın N serisi telefonlarında kullanmaktan vazgeçtiği, ancak yine de akıllı telefonlarda kullanımına devam etmekte kararlı olduğu işletim sistemi Symbian için bir yorum da Gartner'ın analisti Nick Jones'tan geldi.

Nick Jones Symbian'ın pazar payını kaybetmeye devam ettiğini, diğer popüler işletim sistemleri Android ve Apple iOS 4 ile rekabet edemediğini savundu. Symbian'ın bazı sorunları düzeltmeye çalıştığını, ancak problemleri çözemediğini belirten Jones, "Symbian'ı su almaya başlamış Titanic gibi görüyorum, önünde duran Android buz dağını görmezden geliyor" dedi.

Symbian işletim sisteminin zamanla daha iyi çoklu işlem yeteneği, birkaç kişiselleştirilmiş ekran gibi özelikler sunduğunu belirten Jones, gelecek günlerde Symbian'ın pazar payında genişleme beklemediğini ifade etti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun