Genel 10 NİSAN 2010 / 09:42

Anadolu'daki 12. çağrı merkezi Eskişehir'de açıldı

Turkcell Global Bilgi'nin Anadolu'daki yeni çağrı merkezi noktası Eskişehir 350 kişiye istihdam sağlayacak.

Turkcell Global Bilgi'nin Anadolu'daki yeni çağrı merkezi noktası Eskişehir 350 kişiye istihdam sağlayacak.


Anadolu'da ilk çağrı merkezini İzmir'de açan Turkcell Global Bilgi, Erzurum ve Diyarbakır'dan sonra bugün Eskişehir'de yeni bir çağrı merkezi açtı. Türkiye İş Kurumu işbirliği ile hayata geçirilen çağrı merkezi, 350 kişiye istihdam olanağı sağlayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Namık Ata, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan'ın katıldığı törenle açılan Eskişehir Turkcell Global Bilgi Çağrı Merkezi, Turkcell'in Anadolu'daki 12. çağrı merkezi oldu.

Açılış töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, çağrı merkezi sektörünün istihdama en çok katkı sağlayan sektörlerden birisi olduğuna dikkat çekti. Çağrı merkezlerinin yapısı nedeniyle, engellilerin istihdamı için de olanak sunduğunu da değinen Dinçer, Turkcell nezdinde tüm şirketlere çağrı merkezleri işgücünde engellilere verilen yerin arttırılması çağrısında bulunarak engelli çalışan oranının yüzde 50'ye çıkarılmasını istedi.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ise törende yaptığı konuşmada, Türkiye'ye yeni bir yatırım yapmaktan ötürü büyük mutluluk duyduklarını belirterek Erzurum'da 20 çalışan ile başlayan çağrı merkezi yolculuğunun 850 çalışanla uluslararası standartlarda bir merkez ortaya çıkardığına dikkat çekti. Diyarbakır Çağrı Merkezi'nin de uluslararası standartlara sahip olduğunu hatırlatan Ciliv, Eskişehir'de de İşkur ve yerel işbirlikleri ile yapılan takım oyunu ile bu merkezin yaratıldığını belirtti. Global Bilgi olarak son on yılda 110 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını belirten Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan da, "Şirketimiz 5 bin 500 masa kapasitesi ve 7 bin 400 çalışanıyla Türkiye'de 50 milyon, Ukrayna ve Belarus'ta ise 10 milyondan fazla kişiye katma değerli hizmet sağlıyor. Yüzde 45 pazar payıyla liderliğimizi sürdürürken önemli bir işveren konumuna geldik. Eskişehir merkezimizin, aynı zamanda kentin ve bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında da önemli bir rol oynayacağına inanıyorum. İstihdamın önem kazandığı, genç nüfusun fazla olduğu şehirlerde yatırımlarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun