Genel 22 OCAK 2009 / 08:49

Amerikan teknomarket devi mağazalarını birer birer kapatıyor

Amerikalı elektronik perakendecisi Circuit City ödeyemediği faturaları finanse edecek bir alıcı bulamadığı için kapanıyor.

Amerikalı elektronik perakendecisi Circuit City ödeyemediği faturaları finanse edecek bir alıcı bulamadığı için kapanıyor.


 


 


Amerika’da her geçen gün büyüyen işsizlik oranına büyük bir darbe de bu kapanışla gelecek. Circuit City’nin iflâsı ile 34 bin çalışan işsiz kalacak. Şirketin piyasadan çıkış satışları başladı. ABD’deki tüm Circuit City mağazaları, buna Kaliforniya’daki 75 mağaza da dahil, Mart ayı sonuna kadar kapanmış olacak.


60 yıllık perakende zinciri Kasım ayından bu yana bir alıcı almak için bekliyordu. Yönetici James Marcum: ”Bu sonuçtan dolayı fazlasıyla üzgünüz. Ama şirketimizin yürüyebileceği başka yol kalmamıştı” şeklinde konuştu. Şirket Kanada’daki faaliyetlerine devam edecek.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun