Genel 11 KASIM 2010 / 09:51

Amerikan hükümeti Street View verilerini görebiliyormuş

Do no evil, tamam mı dostum?

Do no evil, tamam mı dostum?


Amerikan Federal İletişim Komisyonu, Google'ın Street View verilerini gözlemlemek için verilerin geçtiği boru hatlarına küçük sondaj cihazları yerleştirdiğini açıkladı. Sebebi de oldukça ilginç: Komisyon yetkilileri demiş ki, "Hani Google geçen ay Street View verileriyle birlikte yanlışlıkla birçok kişinin e-posta adreslerini, kişisel bilgilerini ve şifrelerini de toplamıştı ya, işte toplanan bu verilere bakarak Google'ın yaptığı şeyin kanunsuz bir iş olup olmadığına karar vereceğiz."

Alın size kime inanıp güveneceğinizi şaşırdığınız ilginç bir durum. Bu işin başındaki yetkililere selam yollamak isterseniz mesajınızı profil bilgilerinize doğrudan yazabilir veya şifrenizi vermek istediğiniz mesajla değiştirebilirsiniz. Emin olun eninde sonunda yerine ulaşacaktır.

Sizi konuyla ilgili bir videoyla başbaşa bırakalım...

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun