Genel 29 MART 2010 / 10:26

Amerikalı politikacı Facebook'ta çam devirdi

Çam devirmek de ne kelime, bombayı patlattı desek daha doğru.

Çam devirmek de ne kelime, bombayı patlattı desek daha doğru.


Uzmanlar "Sosyal mecralarda paylaştığınız her şey ortalığa düşer, buralara sonradan pişman olacağınız şeyler yazmayın" diye bas bas bağırırken, bu işin en uç örneklerinden biri Amerikalı bir politikacıdan geldi. Huffington Post'un haberine göre Demokratik New Hampshire eyaleti temsilcisi Nick Levasseur, Facebook üzerinde anime adı verilen Japon çizgi filmleri hakkındaki nefretini ifade ederken "Anime, Japonya'ya iki tane atom bombasının yetmediğinin en iyi örneklerindendir" deyiverdi.

Anime kavramında Levasseur'u bu kadar kızdıran şeyin ne olduğu belli değil. Özür de dilenmeye dilendi ama, sonuç olarak eyalet temsilcisi, takipçilerinin gözü önünde politika hayatından silinmeyecek talihsiz bir ifadeye imza atmış oldu.

Şu an Facebook üzerinde bu olaya ithafen "Why Nickolas Levasseur, just why?" adlı bir grup bile dolanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun