Genel 25 KASIM 2010 / 10:58

Amerika'ya gidecekler bu habere mutlaka baksın

Havaalanı tarayıcılarının bimbolarınızı görüntülemesini engelleyecek iç çamaşırı satışa sunuluyor.

Havaalanı tarayıcılarının bimbolarınızı görüntülemesini engelleyecek iç çamaşırı satışa sunuluyor.


Amerika'da kısa bir süre önce kullanıma giren vücut tarayıcılar, şu ara en çok tartışılan uygulamalar arasında. Zira bu tarayıcılar üzerinizde uçağa girmesine izin verilmeyen bir şey var mı diye bakmaya çalışırken sizin çıplak görüntünüze ulaşabiliyorlar. Diğer bir deyimle görüntü biraz bulanık olsa da, bu yeni tarayıcılardan geçerken tüm mahrem kıvrımlarınız bir anda görevlinin gözü önünde beliriveriyor. Buna bir de "görüntüler asla saklanmayacak" açıklamasına rağmen, geçtiğimiz günlerde kaydedilen 35 bin görüntünün şaka niyetine eşe dosta dağıtılmasına dair skandalı da eklerseniz durum bir hayli vahim...

Kısacası bu aralar Amerika'ya seyahat edeceklerin mahremiyetleri şimdiye dek hiç olmadığı kadar tehdit altında, üstelik muhtemelen ülkeye yeni giriş yapan hiçkimse bu tarz bir görüntülemeden kurtulamayacak. İşte bu duruma çözüm olsun diye Las Vegas'taki bir şirket, radyasyon geçirmeyen bir iç çamaşırı tasarlamış. Bu çamaşırı girdiğinizde, değerli varlıklarınızın üzeri yaprak benzeri bir görüntüyle kapatılıyor ve yeni nesil tarayıcılar bunun altını göremiyor.

Yalnız Slipways (veya Rocky Flats Underwear) adı verilen bu iç çamaşırlarını edinmek için önce Amerika'ya gidip tarayıcıdan geçmeniz gerektiğini not düşelim. Bir de görevlilerin gördüklerinden memnun kalmayıp sizi detaylı aramaya davet etmesi riskini de göz ardı etmemek lazım.

Şimdilik satış durumu hakkında bilgi yok, ama ilk stokta 4 bin adet olduğuna dair bazı dağınık bilgiler var. Düşünüyorsanız acele edin.

Merak edenler için prosedür budur:

Monitörün başında oturanların gördüğü de yaklaşık şöyle bir şey:

Detaylar bu adreste.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun