Genel 14 KASIM 2009 / 12:29

AMD ve Intel, tüm uyuşmazlıklarda anlaşmaya vardı

Intel, şirketler arasında öne çıkan yasal uyuşmazlıklara son veren kapsamlı bir anlaşma duyurdu.

Intel, şirketler arasında öne çıkan yasal uyuşmazlıklara son veren kapsamlı bir anlaşma duyurdu.


Intel, AMD ile aralarında antitröst dava ve çapraz lisans anlaşmazlıklarını içeren yasal uyuşmazlıklara son veren kapsamlı bir anlaşma duyurdu.

İki şirket arasındaki bildiriye göre, "İki şirket arasındaki ilişki geçmişte zordu, bu anlaşma ile hukuki uyuşmazlıklara son veriyor ve aynı zamanda şirketlerin ürün yeniliği ve gelişimi üzerine odaklanmalarının önü açılmış oluyor."

Anlaşma şartlarına göre, AMD ve Intel 5 yıllık çapraz lisans anlaşmasından patent hakları elde edecek ve Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar ödeyecek. Intel ayrıca bir dizi iş uygulama hükümlerine uymayı kabul etti. Sonuç olarak; AMD'nin, Delaware ABD Bölge Mahkemesi'nde bekleyen ve Japonya'da bekleyen iki dava dahil tüm bekleyen davaları düşecek. AMD ayrıca dünya çapında tüm regülatör şikayetlerini geri çekecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun