Genel 08 EKİM 2013 / 13:52

AMD R7 serisinin yeni ekran kartları çıktı

AMD Radeon R7 240, AMD Radeon R7 250 ve AMD Radeon R7 260X modelleri piyasaya çıktı.
Yeni Nesil Grafik Çekirdeği Mimarisi ve Mantle desteğine sahip AMD Radeon R7 240, AMD Radeon R7 250 ve AMD Radeon R7 260X ekran kartları, PC kullanıcılarına ve oyun tutkunlarına  güç sağlıyor.
AMD Radeon™ R7 Serisi ekran kartları, oyun meraklılarının bilgisayarlarının grafik performansını arttırmaları için ideal çözüm olarak öne çıkıyor.Ödüllü AMD Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisine sahip olan AMD Radeon R7 Serisi ekran kartları, AMD’nin GCN mimarisine sahip PC ve konsollarda oyun geliştirme sürecini yalınlaştıran Mantle teknolojisini de destekliyor. Mantle destekli oyunlar GCN mimarisi ile aynı dili konuşarak,  donanım optimizasyonunu mümkün kılıyor.

AMD Radeon R7 240 ve AMD Radeon R7 250 ekran kartları, internette dolaşmaktan film kurgusuna kadar pek çok alanda çarpıcı grafik performansı sağlıyor. AMD App Acceleration sayesinde kullanıcılar, GCN mimarisinin paralel işlem kabiliyetinden yararlanarak uygulama performansında artış elde edebiliyor. AMD Radeon R7 Serisi ekran kartları ayrıca DirectX 11.2’yi tam olarak destekleyerek, kullanıcıların Windows 8.1’deki yeni grafik özelliklerinden yararlanabilmesini sağlıyor.

AMD Radeon R7 260X ekran  kartının TrueAudio teknolojisi, stereo kulaklık ve hoparlörlerde eşi görülmemiş bir ses deneyimi yaşatıyor. Ekran kartının üzerinde ayrı ses işlemcisiyle gerçeğinden farksız yankılanma, sürükleyici ses titreşimleri ve daha doyurucu bir ses düzeni sunuyor. Bu özellikleriyle, orta sınıf ekran kartı arayan oyun meraklılarına hitap ettiğini söyleyebiliriz.