Genel 18 MART 2010 / 09:09

AMD Opteron 6000 Serisi büyük destekle geliyor

AMD, yakında çıkacak AMD Opteron 6000 Serisi Platformu için büyük altyapı ve müşteri desteği aldığını açıkladı.

AMD, yakında çıkacak AMD Opteron 6000 Serisi Platformu için büyük altyapı ve müşteri desteği aldığını açıkladı.


 

AMD bugün yaptığı bir açıklamada, yakında piyasaya çıkacak AMD Opteron 6000 Serisi platformu için hazırlanmakta olan birçok anakart ve kanala yönelik ürün bulunduğunu duyurdu. Platform, yeni AMD Opteron 6100 Serisi işlemcilere ve AMD SR5690 yonga setine dayalı olacak ve dünyanın ilk 8 ve 12 çekirdekli x86 işlemcilerini piyasaya sürecek.Altyapı Ortakları

Bu ay içinde çıkacak olan AMD Opteron 6000 Serisi Platformu için büyük altyapı sağlayan bazı şirket yetkilileri konuyla ilgili sözlerini aktardılar.

"AMD SR5690/SP5100 yonga seti tabanlı ASUS KGPE-D16, AMD Opteron 6100 Serisi işlemcilerini kullanarak gerçek kullanım koşullarındaki iş yükünün altından kalkıyor." diyen ASUS Sunucu Birimi Genel Müdürü Tom Lin, konuşmasını şöyle sürdürdü: "KGPE-D16 kart sunucular, büyük şirketlerde veya yüksek performanslı bilgi işlem ihtiyacı olan kurumlarda ortaya çıkan performans ihtiyacını karşılamanın yanında, internet trafiğinin tavan yaptığı durumlarda işlemleri çok yoğunlaşan web sunucularını da destekliyor."

Gigabyte Ağ ve İletişim Birimi Genel Müdürü Etay Lee ise: "İstikrarlı, yüksek yoğunluklu, çoğul odaklı sunucu platformlarında 8 veya 12 çekirdek sunabilmemiz sayesinde müşterilerimizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. Bu müşterilerimize bu ay içinde ürün sağlayabilmeyi bekliyoruz" dedi.

"MSI, yeni 8 ve 12 çekirdekli sunucu platformu çözümlerini, yüksek yoğunluk ve genişletilebilirlik isteyen kurumsal ortamlar için hazırladı." diyen MSI Kurumsal Platform Ar-Ge Bölümü Başkan Yardımcısı Norman Tsai, konuyla ilgili şöyle söyledi: "Bu müşterilerin iş yükleri aynı zamanda güvenilirlik, süreklilik ve güvenlik gerektiriyor ve yeni AMD Opteron 6100 serisi işlemciler de bunları sağlıyor."

MiTAC International Kurumsal Birim Başkan Yardımcısı Albert Mu, "AMD Opteron 6100 Serisi işlemcileri ve AMD yonga setlerini kullanan yeni TYAN G34 tabanlı ürünler, TYAN müşterilerine yüksek performans ve ileri enerji tasarrufunu rekabetçi bir fiyatla sunacak." diye açıklamada bulundu.

Son olarak Supermicro CEO'su Charles Liang: "Müşterilerimiz ürün değerini iyi bilir ve biz de onlara AMD'nin esnek, ölçeklenebilir ve dengeli platformuyla watt başına performansta, birim fiyat başına performansta, işlem yoğunluğunda ve verimlilikte çözümler sunuyoruz" dedi.

Kanal Tedarikçileri

AMD'nin sistem üreticisi ortakları, küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük kuruluşlar ve dünya çapındaki araştırma kurumları için özel çözümler üretiyor. Appro, Atipa Technologies ,Colfax, Directron, Microway, Nortech, Penguin, Servers Direct, SGI, Silicon Mechanics, ZT Systems yeni AMD Opteron 6000 Serisi platformlarının sunduğu özel değerden yararlanan ve önümüzdeki hafta-larda yeni nesil 8 ve 12 çekirdekli sistemler sunacak olan ortaklardan bazıları.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun