Genel 20 KASIM 2009 / 06:27

AMD hızla yarışıyor

AMD yaptığı bir açıklamada, ödüllü ekran kartı serisinin amiral gemisi ve dünyanın en hızlı ekran kartı olarak nitelediği ATI Radeon HD 5970 ekran kartını tanıttı.

AMD yaptığı bir açıklamada, ödüllü ekran kartı serisinin amiral gemisi ve dünyanın en hızlı ekran kartı olarak nitelediği ATI Radeon HD 5970 ekran kartını tanıttı.


En ağır PC oyunlarını en yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesinde oynatmak için tasarlanan ATI Radeon HD 5970, ATI Overdrive teknolojisinin mümkün kıldığı hız aşırtma potansiyeli sayesinde, kartın gücünün son damlasına kadar kullanılmasına izin veriyor. Perakende satış noktalarında ve kanalda satışa sunulan ATI Radeon HD 5970, aynı zamanda yeni Alienware Area-51, Area-51 ALX ve Aurora masaüstü bilgisayarlarda da bulunacak.

Rekor hız aşırtma kapasitesi, performans ayarlarında gözü en yükseklerde olan kullanıcılar için Dragon platform teknolojisini vazgeçilmez kılıyor. ATI Radeon HD 5970'in benzersiz hız aşırtma kapasitesinin ardında, gelişmiş pervane ve buhar odası teknolojilerinin yanı sıra, kartın serin kalmasını sağlayan tam ısı tahliyeli egzoz yapısı da rol oynuyor. AMD Phenom II işlemcileri, AMD 7 serisi yonga setleri ve ATI Radeon HD ekran kartlarının bir araya gelmesiyle, geniş performans ayarlama imkanları, sürükleyici bir eğlence yaşanıyor.

Gerektiğinde azami performans sağlayan ATI Radeon HD 5970, kullanılmayan grafik işlemci kaynaklarını kapatarak enerji tasarrufunda da harekete geçiyor ve boşta enerji tüketimini 42 watt'a kadar düşürebiliyor.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun