Genel 24 EKİM 2013 / 16:14

AMD ekran kartında yeni nesil teknolojiyi sundu

AMD Radeon R9 290X hamlesiyle koruyor ve oyun deneyiminde yeni bir çağın kapılarını açıyor.AMD Radeon R9 290X ekran kartı, ses ve görüntüde gerçekçiliği ileriye taşıyor.  AMD’nin sektörü değiştiren Mantle teknolojisi  sayesinde oyun tasarımcıları,  PC ve konsollarda bulunan GCN mimarisinin gücünü kullanarak grafik işlemcisi çekirdeğiyle aynı dili konuşma, donanım eniyileştirmesiyle  ile performans ve görüntü kalitesinde devrim sayılabilecek gelişmeler elde etme imkanını buluyor.

Yeni Nesil Grafik Çekirdeği

AMD Grafik İş Birimi Genel Müdürü Matt Skynner, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisinin, Mantle ve AMD TrueAudio teknolojilerinin bir araya gelmesi eşi görülmemiş bir oyun deneyimi sunuyor.”
AMD’nin ödüllü Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisine sahip olan AMD Radeon R9 290X ekran kartları,
Yeni AMD TrueAudio teknolojisine sahip olan ekran kartı özel ve ayrı bir ses işlemcisi ile sağlayan gerçek gibi yankılar, titreşim efektleri ve inanılmaz gerçekçilikte sürükleyici bir ortam sesi sunuyor.

Yeni ekran kartıyla şu anda var olan oyunlarla ve kalitesi günden güne gelişen oyunlarda daha yüksek performans elde etmek mümkün. 2,816 dizi işlem ünitesi, 1 GHz’e kadar saat hızı, 4GB GDDR5 bellek,  5,0Gbps’e kadar bellek saat hızında olan ekran kartı, 320GB/s bellek bant genişliği , 5,6 TFLOPS tek hassasiyet işlem gücü, DirectX 11.2, OpenGL 4.3 ve Mantle için API desteğine sahip.

Yeni ekran kartı 24 Ekim 2013 itibariyle KDV hariç 549 USD veya 399 Avro fiyatla satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun