Genel 13 NİSAN 2011 / 16:18

AMD çipler Android ile buluşacak mı?

AMD, Android tabanlı cihazlar için sürücü geliştiriciler arıyor. Bu neye işaret?Tablet ve akıllı telefon pazarı, sektörün her köşesinden büyük ve karlı bir pazar olarak görülüyor. Gartner’ın raporlarına göre 2015 yılında 294 milyon tane tablet satılması bekleniyor. Akıllı telefon satışının ise aynı yıl 850 milyonu bulması bekleniyor.

Yonga üreticisi AMD’de web sitesinde yayınladığı iş ilanlarıyla Android tabanlı tablet ve akıllı telefonların peşinde olduğunu gösteriyor. Web sitesinde yayınlanan ilanda yeni platformlar için ‘Android sürücü geliştiricileri’ aradıklarını, Android internet tarayıcısı içerisindeki video çözücü için geliştirme ve video oynatıcı uygulama yapabilenlerin avantajlı olacağı belirtiliyor.

Eğer AMD gerçekten tablet ve akıllı telefonların ‘içine’ girmeye hazırlanıyorsa bu durum, Atom işlemcileriyle bu alanda yer almaya çalışan Intel tarafında baş ağrısına neden olacağını düşünüyoruz.
YORUMLAR
Muhtar Ciliv 14 NİSAN 2011 / 16:59 0 0
"Android'i doğru processor, dokunmatik ekran ve android Market erişimi ile kullandığınızda beklentinizi karşılıyor...Zaten dokunmatik ekranlı, mobil ve ARM işlemcili cihazlara uygun küçük hafıza kaplayan yazılımları geliştirmeye müsait altyapısı ile Microsoft'un gözünü korkutuyor...

Ben hepsiburada'dan donanımhaber'deki yorumlar üzerine android 2.2'li tablet reedPAD'i aldım...galaxy'i ve streak'i denemiştim...daha iyi bir market ulaşımını görmedim...herkese tavsiye ederim. Özellikle ayrı grafik işlemcisi olmasından dolayı 3D oyunlardaki performansı inanılmaz..bu siteden bakabilrisiniz..www.reeder.com.tr/reedpad "
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun