Genel 11 ŞUBAT 2009 / 09:11

Amazon yeni nesil Kindle'ı tanıttı

Amazon yeni kitap okuyucsu Kindle 2'yi Stephen King'in yeni romanı "UR" ile tanıttı.

Amazon yeni kitap okuyucsu Kindle 2'yi Stephen King'in yeni romanı "UR" ile tanıttı.


Kindle 2, iPhone’dan yaklaşık 0.8 cm daha ince. Depolama alanı yedi kat artırılan Kindle 2’nin en önemli yeniliği, cihazdaki herhangi bir içeriği sesli olarak arkadaki hoparlörden aktaran “Read to Me” özelliği. Amazon’un Whispernet adlı servisi ise, bir Kindle’da okuyup yarım bıraktığınız bir kitabı, başka bir Kindle’da kaldığınız yerden okumayı sağlıyor.


2 GB hafızalı elektronik kitap okuyucusu, ortalama 1.500 kitap kapasitesine sahip. 16 seviye e-ink (e-mürekkep) ekranı sayesinde sayfalar %20 daha hızlı çeviriliyor. Pil süresi de eski versiyona oranla %25 arttırılmış. Beş yöne doğru hareket eden joystik hareket özelliklerini bir üst seviyeye taşıyor. Birinci nesil Kindle kullanıcılarına, yeni Kindle’daki bazı yeniliklere yazılım güncellemesi yoluyla ulaşma imkanı tanınacak.


359 dolar (590 TL) değerindeki yeni Kindle, sadece beyaz renkte ve ABD’de satılacak. Ürün 24 Şubat’ta satışa sunulacak. Yurtdışı satışlarına yönelik bir gelişme henüz yok.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun