Genel 30 TEMMUZ 2010 / 15:05

Amazon yeni Kindle’ını duyurdu

Önceki sürüme göre daha ince ve hafif olan yeni Kindle, 139 dolardan başlayarak satılacak.

Önceki sürüme göre daha ince ve hafif olan yeni Kindle, 139 dolardan başlayarak satılacak.


Uzun süredir beklenen Kindle’ın yeni versiyonu sonunda geldi. Wi-Fi gibi özellikleri ile gelen yeni Kindle 139 dolarlık fiyatı ile piyasaya sıkı bir giriş yaptı.

Grafit ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği ile gelen yeni Kindle önceki modellere göre yüzde 21 daha küçük ve yüzde 15 daha hafif. 6 inçlik ekranıyla gelen cihaz, yine diğer modellere kıyasla yüzde 50 daha iyi kontrast oranına sahip. Geliştirilmiş kontrast oranının yanında 4GB hafıza kapasitesine sahip cihaza 3 bin 500 kitap sığdırılabiliyor. Yalnızca Wi-Fi özelliğinin olduğu model, ABD’de 139 dolara satışa çıkarken, Wi-Fi ve 3G özellikli model ise 189 dolardan satışa çıkacak.

Tüm bunların yanı sıra yeni modelin içerdiği deneysel WebKit tarayıcının sağladığı makale modu ile, standart web sayfaları okunabilir bir formata dönüşüyor. Okuma kolaylığı dikkate alınarak düşünülmüş bu özellik ise Kindle’ın yeni modelde yarattığı önemli bir yenilik. Ayrıca sayfalar yüzde 20 oranında daha hızlı çevrilirken, cihazın pil ömrü Wi-Fi kullanıldığında dahi 10 gün sürüyor.

Yeni e-kitap okuyucu 27 Ağustos’ta ABD ve İngiltere’de satışa sunulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun