Genel 13 ARALIK 2010 / 07:42

Amazon'un web siteleri kullanım dışı kaldı

Sebebin DDoS saldırıları değil, donanım hatasından kaynaklandığı belirtildi.

Sebebin DDoS saldırıları değil, donanım hatasından kaynaklandığı belirtildi.


Wikileaks'le iş ortaklığını bozan şirketlerin sitelerine karşı gönüllü grupların oluşturduğu haktivistler saldırılar düzenliyor. DDoS saldırılarıyla siteler bir bir çökertiliyor. Siteleri çökertilen şirketler arasında Mastercard, Visa, Paypal, EveryDNS gibi bilinen hizmet sağlayıcıları bulunuyor.

Wikileaks'in Amazon'un sunucularından çıkarılmasından sonra haktivistlerin Amazon sitelerini çökertmeye çalışması bekleniyordu. Haftasonu amazon.co.uk, amazon.de, amazon.fr ve amazon.es sitelerinin açılmadığını görenler Anonymous isimli gönüllü grubun Amazon sitelerini de hakladığını düşündü. Ancak yayınlanan açıklamada sitelerin donanım hatasından dolayı çöktüğü belirtildi.

Amazon'un açıklamasında, Avrupa'daki veri merkezlerinde yaşanan donanım hatası nedeniyle Avrupa'daki Amazon siteleri açılamadı. Şu anda sitelerin sorunsuz şekilde kullanıma açıldığı belirtildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun