Genel 27 ARALIK 2012 / 11:33

Amazon servislerindeki çöküş Netflix'i vurdu

Amazon servislerindeki çöküş Netflix'i vurdu

Amazon’un bulut hizmeti sağlayan vericilerinde yaşanan sorun bu defa da, ağırlıklı olarak ABD’de hizmet veren, TV dizilerini ve filmleri yayınlayan Netflix’in çökmesine neden oldu. Netflix, konuyla ilgili yaptığı açıklamada servis kesintisi sorununun Kanada, ABD ve Latin Amerika'daki aboneleri etkilediğini ve oyun konsollarından DVD oynatıcılara dek birçok cihazın bu kesintiden etkilendiğini duyurdu. Bunun yanı sıra kesintinin Amazon'un web servislerindeki bir sorundan kaynaklandığı ve çözülmesinin beklenenden daha uzun sürdüğü bildirildi. Netflix sözcüleri konuyu incelediklerini ve Amazon'dan da detaylı bir rapor istediklerini söyledi.

Amazon tarafından ise konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz Haziran ayında da ABD’de yaşanan fırtınalar sebebiyle Amazon’un EC2 veri merkezi yıkılmış, birçok sosyal paylaşım sitesi kullanıcılarına hizmet verememişti.

Sistemin çökmesinin ardından Amazon hızla hareket ederek olaya müdehale ederken, bir kaç saat sonra Netflix sistemin yeniden çalışır hale geldiğini duyurdu.

Amazon tarafından konuyla ilgili hiç bir açıklamama gelmemesi şaşırtıcı bir detay olarak göze çarparken, Netflix’in en önemli rakiplerinden biri olan Amazon’la böylesi kritik bir çalışma içine neden girdiği merak konusu olmayı sürdürüyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun