Genel 09 KASIM 2010 / 12:14

Amazon.com genişlemeyi sürdürüyor

Dev perakende sitesi, 500 milyon dolar karşılığında Quidsi şirketini satın aldı.

Dev perakende sitesi, 500 milyon dolar karşılığında Quidsi şirketini satın aldı.


Amazon.com büyümeye devam ediyor. Dev perakende sitesi Diapers.com ve Soap.com'un sahibi Quidsi şirketini 500 milyon dolar nakit karşılığında satın aldı.

Amazon'dan gelen bilgiye göre, satın almadan sonra da Quidsi çalışmasına bağımsız olarak devam edecek. Ayrıca Amazon, Quidsi'nin 45 milyon dolarlık borcunu da üstlendiğini açıkladı.

Soap.com sağlık, güzellik ve temizlik ürünlerini çevrimiçi satışını yapan bir site. Bunun yanında Diapers.com da bebek bakım ürünleri ve hamile kıyafetleri satıyor. Yakın zamanda da Quidsi, cilt bakım, makyaj ve benzer ürünleri satan BeautyBar.com isimli siteyi kullanıma açmıştı.

Uzmanlara göre satın almayla Amazon özellikle bebek kategorisinde elini güçlendirecek.

Amazon geçtiğimiz yıl da popüler çevrimiçi ayakkabı mağazası Zappos.com isimli siteyi de 850 milyon dolar karşılığında satın almıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun