Genel 12 KASIM 2009 / 14:04

Amazon bilgisayarlar için Kindle sunuyor

Uygulama, e-kitapların genişleyen taşınabilirliğini dikkate alarak müşterilerin ilgisini çekmek için yapılan, Amazon'un yeni bir atağı.

Uygulama, e-kitapların genişleyen taşınabilirliğini dikkate alarak müşterilerin ilgisini çekmek için yapılan, Amazon'un yeni bir atağı.


Amazon, pazartesi günü bilgisayar üzerinde dijital kitapların satın alınması, okunmasını ve indirilen kitapların Amazon Kindle elektronik okuyucu dahil diğer cihazlarla senkronize olmasını sağlayan yazılımı sundu.

Kindle bilgisayar uygulaması, Amazon'un yeni müşteriler çekmek ve kendi e-kitaplarının genişleyen taşınabilirliği dikkate alarak yaygınlığını sürdürmek adına yaptığı yeni bir atak. Amazon şu sıralar Barnes & Noble gibi rakiplerin yenilikleri karşısında bir baskı hissediyor olabilir.

Son yazılımla, Amazon'dan alınan e-kitaplar Kindle ve Kindle DX'de okunabildiği gibi bilgisayarda, Apple iPhone üzerinde, dokunmatik iPod'da da okunabiliyor. iPhone ve iPod dokunmatik uygulamaları gibi bilgisayar için Kindle, Kindle'ı olan birine gerek duymuyor. Ancak yine de, kişi çeşitli cihazlar üzerinden Amazon'dan aldığı e-kitapları okuyorsa; yazılım, okunan son sayfayı ve yer imini senkronize edebiliyor ve cihaz üzerinde alınan notları ve altı çizili yerleri görmenizi sağlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun