Genel 06 AĞUSTOS 2010 / 09:36

Alvimedica Rusya'ya açılıyor

Türk sermayeli şirket kardiyoloji alanında başarılı faaliyetlerini sürdürüyor.

Türk sermayeli şirket kardiyoloji alanında başarılı faaliyetlerini sürdürüyor.


Tamamen Türk sermayeli olan Alvimedica, Rus sağlık pazarına giriyor. 2007 yılından veri ticaret hayatında yer alan şirket, Rusya'daki HIV ilaçları pazarının yüzde 40'ına sahip Optimalnoe Zdorovie ile anlaştı.

Türkiye'de kardiyolojik balon, kateter ve kalp stenti üreticisi olan Alvimedica, ürünlerinin Rusya'daki dağıtımı için Optimalnoe Zdorovie şirketi ile üç yıllık bir anlaşmaya imza attı.

2009 yılında 100 milyon dolarlık satış rakamına ulaşan Zdorovie, bu yıl 120 milyon doları yakalamak istiyor.

Moskova'da gerçekleştirilen imza töreninde Alvimedica CEO'su Dr. Cem F. Bozkurt, Rusya'nın kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu ve bu pazarda Optimalnoe Zdorovie gibi güçlü ve başarılı bir oyuncu ile işbirliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söylerken, büyümeyi sürdüreceklerinin de altını çizdi.

Optimalnoe Zdorovie Genel Müdürü Dr. Sergey Georgievich Posypanov ise anlaşma ile ilgili, "Alvimedica'nın kardiyoloji alanındaki başarısı ve sağlam adımları bizi heyecanlandırıyor. Türk bir ortakla iş birliği yapıyor olmaktan da ayrıca mutluluk duyuyor, başarılı bir üç yıl geçirmeyi umuyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun