Genel 25 AĞUSTOS 2008 / 17:37

Alternatif yakıtlı Formula yarışları başlıyor

TÜBİTAK desteğiyle düzenlenen 2008 Formula G ve Hidromobil Yarışları 26 – 31 Ağustos tarihleri arasında İzmir Pınarbaşı Pisti’nde yapılacak.

TÜBİTAK desteğiyle düzenlenen 2008 Formula G ve Hidromobil Yarışları 26 – 31 Ağustos tarihleri arasında İzmir Pınarbaşı Pisti’nde yapılacak.


Küresel ısınma ile birlikte ortaya çıkan enerji sorununa çözüm bulmak için önemli çalışmalardan biri olan, ve güneş ve hidrojen enerjisi ile çalışan araçların yarıştığı Formula G ve Hidromobil yarışları, her yıl TÜBİTAK desteği ile gerçekleştiriliyor. Bu yılki yarışların ilk günü, yani 26 Ağustos Salı günü kayıt ile idari ve teknik kontroller yapılacak. İkinci gün antrenmanlar, üçüncü gün ise sıralama turları ile geçecek. 29 Ağustos Cuma günü Formula G Yarı Finali gerçekleştirilecek. Aynı gün Hidromobil antrenmanları yapılacak. Cumartesi günü önce Formula G antrenmanları ve Hidromobil Yarı Finalleri düzenlenecek. Son gün Formula G ve Hidromobil finalleri yarışılacak. 24 üniversiteden 21 takımın hazırladığı 31 aracın katılacağı yarışlar 30 tur üzerinden yapılacak.Yarışların tamamlanmasının ardından ödül töreni düzenlenecek. Bilgi için: www.biltek.tubitak.gov.tr/etkinlikler/formulag/2008/index.html

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun