Genel 21 EKİM 2010 / 11:58

Almanlardan Google’a rest

Almanya, Google Steet View uygulamasını faaliyete geçmeden şikayet eden ilk ülke oldu.

Almanya, Google Steet View uygulamasını faaliyete geçmeden şikayet eden ilk ülke oldu.


Google’ın fazlasıyla tartışma yaratan cadde görüntüleme servisi Street View, daha Almanya’ya gelmeden Almanları rahatsız etmeye başladı. Google’ın verdiği bilgilere göre 244 binden fazla Alman vatandaşı Street View programında evinin görüntülenmemesi için Google’a talepte bulundu.

Önümüzdeki ay Almanya’nın 20 büyük şehrinin görüntüleyecek olan uygulamada evinin yer almasını istemeyen vatandaşların sayısı 244 bini aştı. Almanya böylece uygulama ülkede başlamadan önce vatandaşların böylesine yoğun bir talepte bulunduğu ilk ülke oldu.

Google ise vatandaşların evlerinin adresini vererek bu uygulamada yer almak istememesini saygıyla karşıladığını, ancak verilen bazı adreslerin açık olmadığını ve dolayısıyla bu talebin yerine getirilmesi konusunda bir garanti verilmediğini açıkladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun